KUTNOHORSKÝ GROš - 4 POHÁRY - výsledky aktuálně

09.05.2010 17:11

Na tanečním festivalu "O Kutnohorský Groš" se letos sešlo 8 tanečních formací. Kvůli nedostatku skupin v kategorii juniorů, byli děti a junioři sloučeni. To bylo težké nejen pro naše děti, ale hlavně pro chvaletickou drobotinu, které bylo v průměru tak 7 let... Ale soutěž je soutěž, takže jim patří alespoň veliká pochvala za statečnost a bronz. BOYS AND GIRL získal 2. místo, stříbrný pohár a krásný dort s medvídkem (na cenách KH nešetřila), ale očim trenérů neunikly drobné a tentokrát i větší chyby v řadách a krocích. Doufejme, že to děti stačí do Lípy ještě vyladit...

Zlato získali junioři s formací PINK SHOT. I pro ně byl přichystaný pohár, medvědí dort a krásné ceny. Junioři byli živí, drželi řady, ale i tady se objevily chyby - hlavně individuálního rázu. Takže junioři - VYCHYTAT! Hlinsko se na vás těší, tak ať si vás nedají k snídani. :-) Bojovat se ctí! Hliňáci právě teď bojují na Slovensku. Tak jim držíme pěsti! :-)

V kategorii dospělých se sjelo nejvíce formací, Kladno se seniorským  - a velice čistým valčíkem- Chvaletice se standardem, se kterým byli i v Chrudimi (11. -12. stejně jako my) a Chvaletice s rozvernou polkou. A pak my s Phantomem a Pomádou. Chvaletice byly oslabeny o dva páry, my o dva kluky - pozice tedy přibližně vyrovnané, ale nechtěla bych být na místě poroty... Až budou známé konkrétní známky, jistě to bude hodnocení různorodé. Phantom dnes nezopakoval svoje maximum z Chrudimi, ani z kvalifikace a EMCA - hlavním problémem byly řady a individuální chyby. Na druhou stranu Pomáda byla opět po dlouhé době živelná a zvedala diváky ze židlí. Nakonec tedy: 5. místo Kladno - valčík, 4. místo Chvaletice - polka, 3. místo CrossDance Kolín - Pomáda, 2. místo Chvaletice - standard, 1. místo CrossDance Kolín - Phantom