MISTROVSTVÍ SVĚTA 2011

03.11.2011 22:30

Máme za sebou vrchol soutěžní sezony - MISTROVSTVÍ SVĚTA v latinoshow a special couple dance, které se uskutečnilo v termínech 3. - 6. 11. v Liberci. Byly to náročné dny, plné emocí, potu a únavy - ale stálo to za to. Všechny ty hodiny tréninků navíc, všechno to odříkání a práce. Jsme MISTRY SVĚTA. :-)

Převzato z CDO: Čeští tanečníci vytančili v Liberci neuvěřitelných 23 mistrovských titulů z celkem 62! Do Babylonu se ve dnech 3. až 6. listopadu 2011 sjelo zhruba 1300 tanečníků z 24 zemí světa. Nominaci na tuto akci v letošním roce přijali i zástupci z USA a Austrálie, nově se zúčastní Kazašská republika.

Českou republiku, která měla na šampionátu Babylon World Dance Latino Championship 2011 nejsilnější zastoupení, reprezentovalo přes 750 tanečníků. Soutěžilo se v disciplínách Argentine tango, Bachata, Bugg, Jitterbug, Latino show, Merengue, Mixing blues, Rueda de casino, Salsa, Salsa shines, Special couple dance, Synchro dancing. Mistrovství Evropy ovládl Bugg a Bachata a na IDO Grand Prix dorazili ti nejmenší tanečníci do 8 let, kteří zde s formacemi soutěžili v latino show, show dance a street dance.

Nejúspěšnějším českým klubem se jednoznačně stala Taneční a pohybová škola ILMA Turnov, jejíž stoupenci vybojovali celkem sedm titulů mistrů světa a klub získal prvenství také ve světovém poháru. Druhý v pořadí s celkem šesti tituly mistrů světa byl chomutovský Stardance, jehož nejmenší tanečníci vybojovali zlato i v rámci IDO GRAND PRIX. Po dvou titulech mistrů světa v těchto speciálních disciplínách si odváželi domů také tanečníci K+K Labyrint Ostrava, TK Cross Dance a TK Pierro Forte, jednu zlatou medaili na mistrovství světa získal i další ostravský klub TK Jarky Calábkové. V rámci IDO GRAND PRIX v kategorii mini zvítězili i českobudějovičtí tanečníci TC Move 21. Všem účastníkům děkujeme za skvělou reprezentaci a vítězům srdečně blahopřejeme!

MISTŘI SVĚTA: BANG BANG - Special Couple Dance (formations children)

MISTŘI SVĚTA: LATINOGIRLS - SynchroDancing (small groups juniors)

VÍCEMISTŘI SVĚTA: F LEADER - Latinoshow (formatinos juniors)

VÍCEMISTŘI SVĚTA: CRAZY DANCE - Special Couple Dance (formations juniors)

VÍCEMISTŘI SVĚTA:  MAGICAL GIRLS - Latinoshow (small groups children)

4. místo: FIRST SCHOOL DAY - latinoshow (small groups minikids)

5. místo: MAFIOSO - Latinoshow (small groups juniors)

6. místo: LITTLE STARS - latinoshow (small groups minikids)

7. místo: BALLERINAS - Latinoshow (small groups juniors)

10. místo: TIME OUT - latinoshow (duo children) - Barbora Kvapilová + Lucie Lukášková

11. místo: DREAM - latinoshow (sólo children) - Adéla Bukačová

11. místo: SPIDER GIRLS - latinoshow (duo juniors) - Anna Nemčoková + Dominika Kozáková

11. místo: LITTLE PAINTERS - latinoshow (duo children) - Natálie Romportlová + Valerie Matějková

13. místo: BORING SECRETARY - latinoshow (sólo juniors) - Kateřina Weisserová

14. místo: BRAZIL - latinoshow (sólo children) - Valerie Matějková

16. místo: WAKA WAKA - latinoshow (duo children) - Sophie Machová + Alžběta Smrčková

20. místo: HAWAI - latinoshow (sólo children) - Sophie Machová

23. místo: MAGIC SHOW - latinoshow (duo juniors) - Mirek Kučera + Žaneta Zborníková

23. místo: STEWARDESS - latinoshow (duo juniors) - Kateřina Weisserová + Aneta Čechová

23. místo: PIANO PLAYERS - latinoshow (duo juniors) - Nella Čmejrková + Tereza Bukačová

31. místo: AS WIND - latinoshow (sólo juniors) - Anna Nemčoková